Obszary naszej praktyki prawniczej

E-commerce

Dane osobowe

Prawo autorskie

Prawo pracy >

Telemedycyna

Cyberbezpieczeństwo

Umowy

Nieruchomości

Spadki

Odszkodowania

Negocjacje

Szkolenia

Prawo pracy

Doradzamy naszym Klientom w zakresie stosowania przepisów prawa pracy.

Opracowujemy projekty umów i regulaminów, w tym wewnątrzzakładowych regulaminów pracy i wynagradzania, a także dotyczących telepracy, pracy zdalnej, korzystania z poczty elektronicznej itp.

Obecnie część procesów z zakresu zatrudnienia może odbywać się zdalnie, z wykorzystaniem podpisu elektronicznego, z czego skorzystało wiele firm w okresie pandemii COVID-19. Pozwala to oszczędzić czas i pieniądze. Możemy przygotować Twoją firmę do przejścia na elektroniczną formę czynności podejmowanych w relacjach z pracownikami, czyli projektu wdrożenia tzw. HR bez papieru.

Doradzamy również, jakie dane osobowe możesz zbierać w związku z prowadzeniem procesu rekrutacyjnego, w jaki sposób zrealizować obowiązek informacyjny z RODO, a także na jakich zasad przetwarzać dane osobowe w trakcie zatrudnienia oraz po jego zakończeniu.

Kolejne zagadnienie, któremu należy poświęcić uwagę to stosowanie monitoringu w miejscu pracy Jego wprowadzenie wymaga spełnienia określonych wymogów. Doradzimy Ci, jak to zrobić zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz z poszanowaniem dóbr osobistych pracowników.

Ponieważ zatrudnienie nowego pracownika często jest być związane z ujawnieniem mu wrażliwych informacji, w tym objętych tajemnicą przedsiębiorstwa, przygotowujemy dla naszych Klientów odpowiednie dokumenty, które zabezpieczają ich na ten wypadek.